?

Log in

No account? Create an account
guitar
닝겐 nin_gen
Previous Entry Share Next Entry
Немішаєве
Немішаєве це одне з дачних селищ, що виросли біля Києва на початку ХХ ст. вздовж залізничної лінії Київ-Коростень і перетворились на смт та міста після будівництва Варшавської траси, яка пролягала паралельно залізниці.Цей населений пункт названий на честь начальника Південно-Західних залізниць Клавдія Семеновича Немішаєва, що посприяв виділенню на 39-й версті залізничної гілки земельних ділянок для працівників залізниці. А до того ця територія була володінням графів Воронцових-Дашкових.

Найзручніше добиратися до селища електричкою. Залізничний вокзал виглядає новим. На жаль, я не знайшов старих фотографій вокзалу, тому, гадаю, що до війни він мав виглядати як типовий вокзал для цієї гілки, які можна побачити у Бородянці чи Ірпені, або ж менш презентабельний, як у сусідній Ворзелі.
IMG_9991.jpg

Вигляд з боку привокзальної площі.
IMG_9990.jpg

Вигляд з боку колій.
IMG_9983.jpg

На будівлі висить меморіальна дошка Клавдію Немішаєву. А поруч стоїть пам'ятний знак, встановлений у 2010 р. в честь 110-річчя селища.Біля вокзалу розташовано сквер, вхід до якого акцентовано ось такими стовпами увінчаними червоними зірками.
IMG_9994.jpg

В центрі скверу встановлено пам'ятник воїнам, які загинули під час боїв за селище під час Другої Світової війни. (1957)
IMG_9999.jpg

За сквером селищний будинок культури.


У Немішаєвому також є і церква, щоправда вона знаходиться по той бік колій трохи подалі від вокзалу і нічого особливого з себе не представляє.
IMG_0006.jpg

Йдучи до центру селища подибуємо пам'ятник Шевченкові. Він тут трохи дивний: постамент явно новий, а погруддя виглядає як частина якогось старого повноцінного пам'ятника.
IMG_9977.jpg

А от головний пам'ятник Леніну не зберігся, залишився лише помальований постамент на фоні багатоповерхівок, які тут збудовані коло Варшавської траси.
IMG_9975.jpg

Там само розташовано стадіон (чи то ковзанка?).
IMG_9970.jpg


Врешті, головною метою мого візиту до Немішаєвого було відвідання руїн колишнього палацу Остен-Сакенів, збудованого у першій половині ХІХ ст. Вони знаходиться на північній околиці селища і щоб дістатися до них треба перейти Варшавську трасу і йти дорогою, що веде на село Мироцьке.


Вздовж дороги розташовано багато заводських і радгоспних недобудов і закинутих приміщень. Ось наприклад прохідна заводу біохімічних препаратів, який був заснований як спиртовий завод у 1905-06 рр. На його території є дійсно цікаві старі будівлі, які щоправда я не зміг побачити. (Ось наприклад один із корпусів.)
IMG_9966.jpg

Одразу за заводом і розташовувався палац із садибою Остен-Сакенів, який згорів у 1980-х роках.
IMG_9945.jpg

Детально переповідати історію садиби і палацу не бачу сенсу, тому за детальнішою інформацією відсилаю до статті на Вікіпедії та на сайт Замки та храми України.
IMG_9948.jpg

Найцікавішим елементом будівлі є безумовно наріжна вежа з ґотичними вікнами.
IMG_9947.jpgIMG_9957.jpg

На жаль, решта будівлі перебуває в жахливому стані.
IMG_9964.jpg IMG_9961.jpg

IMG_9962.jpgIMG_9959.jpg


IMG_9954.jpg

IMG_9953.jpg

Ще є в Немішаєвому колишня школа ім. Столипіна, який є нині корпусом Агроколеджу. Будівлю я, на жаль, оминув, тому даю фото з Вікімапії.