lamp
닝겐 nin_gen
Previous Entry Share Next Entry
Фейли енциклопедії «Страны мира»

Недавно надибав популярно-пізнавальну енциклопедію «Страны мира» від видавництва Олма-Пресс 2006 року. Видана ніби гарно, має багатий ілюстративний матеріал: фотографії і карти різних країн, але такої кількості помилок в підписах я давно не бачив. Ось деякі з них:

По-перше, чомусь постійно зустрічаються помилки, які пов’язані з храмами Святої Софії в різних країнах. Наприклад:

Стаття Болгария. На одному розвороті вміщено фотографії одного і того ж храму св. Олександра Невського в столиці Болгарії, але чомусь у першому випадку він підписаний як Собор Св. Софии:
Bulgaria.jpg

Стаття Украина. Тут за Софійський собор видають церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Києво-Печерській Лаврі.
kiev.jpg

Стаття Турция. Тут за стамбульський собор Айя-Софія видають Блакитну Мечеть Султанахмет у тому ж Стамбулі.
Turkey.jpg

Взагалі зі Стамбулом тут цікаво. Ось, наприклад, фотографія Румельської фортеці на Босфорі, а підпис стверджує, що це Город Новочеркасск(!)
Russia-478.jpg

Стаття Финляндия. Пам’ятник Олександру ІІ в Гельсінкі, а не Олександру ІІІ.
finland.jpg

Стаття Италия. Відомий монумент Вітторіано у Римі, зведений на честь короля Віктора-Емануїла ІІ підписано як Здание Сената.
Italia-237.jpg

І на останок, помилка в статті Швейцария. Ретороманську мову названо архаичным языком древних кельтов, хоча сама назва вже вказує, що це мова романської групи, а не кельтської.
shwiz.jpg

Підозрюю, що таких фейлів у книзі ще багато, але я не вишукував їх навмисно, виділив лише ті, що кидаються в очі. І за таку літературу просять гроші.

литература тех лет про страны и народы вобще шлачная: интернет еще не стал надежным источником, а старые опытные издательства не могли наполнять рынок

?

Log in

No account? Create an account